Gałęzie tarniny  – jesteśmy wiodącym producentem gałęzi taniny w Polsce. Posiadamy  plantacje dziko rosnącej tarniny zlokalizowane na terenie Bieszczadów . Duże doświadczenie i zaplecze towarowe pozwala nam na zrealizowanie każdego  zlecenia.

Na przestrzeni lat  na swoim koncie mamy wiele realizacji, między innymi  dostarczenie Tarniny niezbędnej do remontu zespołu tężni w uzdrowisku Ciechocinek – to  22 tyś m2 ścian tężni, dla zobrazowania ilości to ponad 400  TIR -ów. 

Specyficzny mikro klimat panujący w  rejonie Bieszczadów powoduje,  że gałęzie pochodzące stąd są najwyższej jakości . Wpływ mają na to trudne warunki  atmosferyczne, niskie temperatury, słabe gleby. Powodują one, że tarnina rośnie tu  bardzo powoli i żeby osiągnąć odpowiednie rozmiary potrzeba od 5 do nawet 7 lat.

Gałęzie z przeznaczeniem do wypełnienia instalacji tężni solankowych  pozyskiwane są tylko zimą w okresie spoczynku wegetacyjnego. Żniwa tarninowe rozpoczynają się  z początkiem  grudnia i trwają do końca lutego. Gałęzie pozyskiwane  w tym okresie gwarantuje bezproblemową eksploatację przez wiele lat, i w zależności od sposobu użytkowania instalacji może to być od 15 do 30 lat. Przykładem może być kompleks tężni solankowych w uzdrowisku Ciechocinek, gdzie wymiana tarniny na tężniach solankowych odbyła się po 28 latach od poprzedniego remontu.

W zależności od rozmiarów  instalacji solankowej gałęzie wiążemy  w wiązki różnych wielkości  począwszy od rozmiaru 60 cm do 240 cm  długości.

Po wieloletnich  obserwacjach rynku, obsłużeniu setek klientów  i analizie tysięcy zapytań ofertowych doszliśmy do wniosku, iż należy ułatwić naszym klientom obliczenie zapotrzebowania na tarninę potrzebnej do wypełnienia danej tężni. W wyniku tych analiz postanowiliśmy, iż  gałęzie tarniny sprzedajemy na m2 ściany ekspozycji czyli „okna” konstrukcji  tężni do zabudowania  tarniną, co znacznie ułatwiło komunikację w zakresie określenia przez klienta zapotrzebowania.

Do naszych klientów dociera tyle gałęzi ile jest niezbędne do uzyskania  ściany tężni zagęszczonej tak aby osiągnąć efekt   „szczotki”.